Cevizin perdesini ayıklayıp atıyoruz ama... Cevizin perdesinin faydaları inanılmaz!

Cevizin perdesini ayıklayıp atıyoruz ama... Cevizin perdesinin faydaları inanılmaz!

Cevizin insan sağlığına ne kadar faydalı olduğu artık hepimiz tarafından biliniyor. Özellikle benzediği organa yani beyine oldukça faydalı olan ceviz her gün tüketilmesi gereken besinler arasında. İçerdiği yüksek omega 3 ile tam bir şifacı olan cevizin yerken temizlediğimiz perdelerinin de kendi kadar sağlıklı olduğunu biliyor muydunuz?

Cevizin insan sağlığına birçok faydası olduğunu hepimiz biliyoruz. En az kendisi kadar cevizin iç kabukları yani ceviz perdeleri de hem akciğere yararlı hem de öksürüğe karşı etkili. Cevizi kırdıktan sonra içinden çıkan perde görünümlü kabuklar görünüm itibari ile zaten akciğere benziyor ve şimdi tarifini vereceğimiz bu kabuklarla yapılan kür akciğeri temizliyor. Sağlıklı nefes alıp vermek için  suyunu evde hazırlamak çok kolay.


CEVİZ PERDESİ SUYU NASIL HAZIRLANIR?Cevizi tükettikten sonra iç kabuklarını atmayın, saklayın.  suyunu hazırlamak istediğinizde bir büyük fincan ayarında suyu kaynatın. 1 tutam ceviz perdesini kaynamış suya atın. Yaklaşık 2-3 dakika, suyun rengi değişene kadar bekleyin. Ceviz perdesi suyunu her gün bir bardak içebilirsiniz.

CEVİZ PERDESİ SUYUNUN FAYDALARI:
En az ceviz kadar cevizin iç kabuklarının  ise şöyle:
Öksürük için  çayını tükettiğinizde öksürüğün kesildiğini göreceksiniz. Bu çay aynı zamanda kanı temizliyor.Astım rahatsızlığı olanların tüketmesi öneriliyor.  suyu, iyi bir balgam söktürücü olarak biliniyor. Bu su aynı zamanda bağışıklığı güçlendiriyor, vücuttaki mikropları öldürüyor.kaynak:sabah.com.tr